Kateřina Chramostová

Jaké máš zahraniční zkušenosti?

Svou první zkušenost s Německem jsem získala roku 2019 na tandemové výměně Praha-Hamburk „Wem gehört die Stadt?”. Pak přišla Corona a vše tak nějak upadlo, v roce 2021 jsme však měli na naší škole online prezentaci právě od DNNZ a tím se mi znovu otevřelo toto prostředí, ve kterém jsem se našla. Začala jsem se účastnit divadelních projektů čojč, byla jsem členkou Česko-německého fóra mládeže (kde nyní podporuji předsednictvo v oblasti webu), tlumočila jsem na mezinárodním táboře či na školení pod Aktion West-Ost.

Co mě přivedlo do projektu Do Německa na zkušenou?

Právě ten fakt, že jsem se o většině projektů dozvěděla skrz DNNZ, mě dovedl k tomu, abych přebrala štafetu a sdílela své zkušenosti a nadšení, čímž doufám pomůžu dalším lidem najít si k němčině a Německu vřelý vztah.

Co mi pobyt v zahraničí dal?

Sice jsem v Německu na pobytu nebyla nikdy déle než 14 dní, i přesto mi to dalo hodně. Mnohem víc, než bych si myslela. Měla jsem možnost zlepšit svoji úroveň němčiny tak, jak jsem vždy chtěla. Co je ale možná ještě důležitější: našla jsem se v tom, neustálá mezikulturní výměna mě stále nepřestává fascinovat. A našla jsem si díky tomu spoustu skvělých přátel.