Adéla Zajíčková

Co studuješ?

Jsem v pátém ročníku magisterského oboru Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Jaké máš zahraniční zkušenosti?

Mou první zkušeností byl roční studijní pobyt na gymnáziu v Neustrelitzu - na severovýchodě Německa. Před maturitou jsem ještě vyjela na Letní univerzitu do Fuldy, partnerským městem mých rodných Litoměřic. Na vysoké škole jsem ještě absolvovala kurzy Letní univerzity v Bayreuthu.

Co mě přivedlo do projektu Do Německa na zkušenou?

Za projekt se přimluvila organizace, se kterou jsem vycestovala do Německa na vysoké škole - upoutal mou pozornost. Oslovila mě myšlenka propojení faktické nabídky možností s osobní zkušeností prezentujícího, která má v diskuzi i rozhodování nezanedbatelnou váhu.

Co mi pobyt v zahraničí dal?

Nepřeháním, když budu tvrdit, že pobyt v zahraničí je zážitek na celý život. Nejen, že si ho celý život člověk pamatuje, také z něj celý svůj život těží. Je to obrovská příležitost, kterou lze vyplnit libovolným mixem veselých příhod, studijních podnětů, dlouholetých přátelství. Je to ale i odpovědnost, ohleduplnost, tolerance a snaha pochopit, které s takovým využitím příležitosti jdou ruku v ruce. Výjezdem člověk získá o tolik víc, než ‘jen’ výrazně lepší jazykové schopnosti.