Tereza Horáková

Co studuješ?

Studuju učitelství angličtiny a němčiny pro 2. stupeň ZŠ a SŠ na Technické Univerzitě v Liberci.

Byla jsi už v Německu na zkušené?

Pocházím z česko-německého pohraničí, a proto mě němčina obklopovala již od malička. Už na základní škole jsme každý měsíc jezdili s třídou do Německa na různé projekty do naší partnerské školy pár kilometrů za hranicemi. Během devíti let na základní škole jsem zažila jak projektové dny, tak i týdny, kdy jsme se zabývali různými aspekty obou zemí od kultury až po historii. Před třemi lety jsem absolvovala roční au-pair pobyt v Rakousku.

Co tě přivedlo do našeho projektu?

Na myšlenku přidat se k projektu mě přivedl kamarád, který je sám členem. Myšlenka projektu mi přijde naprosto skvělá, jelikož tímto způsobem můžeme my referenti žákům skvěle ukázat, co všechno pobytem v Německu mohou získat (a že je toho nespočet), a jaké všechny možnosti k vycestování vlastně mají (a že jich je taky nespočet). Každý z referentů má navíc vlastní zkušenost s podobným pobytem, která může být pro posluchače další přidanou hodnotou.

Co ti dal pobyt v Německu?

Konečně dokážu plynně komunikovat v němčině, jsem samostatnější a i více organizovaná. Získala jsem díky svému pobytu přátele z různých koutů světa, poznala nové kultury, zvyky, a podívala se na spoustu krásných míst, na která jsem nevěřila, že se kdy dostanu.