Denisa Kubíková

Co studuješ?

Momentálně mám dostudováno. Studovala jsem Interkulturní germanistiku na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Byla jsi už v Německu na zkušené?

Po maturitě jsem rok pracovala jako au-pair v Rakousku nedaleko Vídně. Během studia na vysoké škole jsem byla díky stipendiu Erasmus+ rok v Německu – půl roku na praxi v Centru Bavaria Bohemia v Schönsee a v letním semestru na Univerzitě Bayreuth. V září 2018 jsem se díky stipendiu DAAD mohla účastnit jazykového kurzu v Drážďanech. V roce 2019 jsem dostala stipendium od Academia Baltica a zúčastnila se tak letního kurzu „Region – Nation – Europa“ v severoněmeckém Sankelmarku. Ve stejném roce jsem se díky stipendiu ještě podívala na I. Greifswalder Bohemicum.

Co tě přivedlo do našeho projektu?

Projekt mi přijde velmi smysluplný. Ráda inspiruji a motivuji studenty, aby se nebáli, cestovali, učili se cizí jazyky a sbírali zkušenosti v zahraničí.

Co ti dal pobyt v Německu?

Díky absolvování pobytů různého typu v zahraničí jsem mnohem otevřenější vůči novým lidem a zážitkům. Myslím, že mám větší nadhled a snad jsem i tolerantnější a hlavně, což osobně oceňuji nejvíc, nesoudím nikoho a nic a jsem ochotná si poslechnout názory ostatních. Všechny pobyty ve mně zanechaly nějakou stopu, všechny mě nějakým způsobem ovlivnily a musela jsem kvůli nim často opustit svou komfortní zónu, ale nelituji toho a všem výjezdy do zahraničí vřele doporučuji!