Kateřina Šumníková

Co studuješ?

Studuji první ročník magisterského studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, obor Německá a středoevropská studia.

Byla jsi už v Německu na zkušené?

Německo mi přirostlo k srdci poté, co jsem byla rok díky programu ERASMU+ v Heidelbergu, v krásném, historickém a studentském městě. Potkala jsem tam mnoho úžasných lidí z celého světa. Fakt, že jsem si výrazně zlepšila němčinu byla jen třešničkou na dortu. Dále jsem strávila rok v Regensburgu díky stipendiu GFPS. O prázdninách jsem byla díky stipendiu BTHA v Mnichově na jazykovém kurzu. Každé možnosti si nesmírně vážím a doporučuji pobyt v Německu všem!

Co tě přivedlo do našeho projektu?

Mou motivací je předávat radost z Německa jako země, která mě neustále pozitivně překvapuje. Nejvíc se mi líbí jejich zdvořilost, snaha porozumět a ochota pomoci. Přijde mi důležité ukazovat možnosti stipendijních programů a organizací, díky kterým se každý člověk může do Německa vyjet, potkat nové kamarády a načerpat zkušenosti, které ovlivní celý jeho život. Mým snem je předat alespoň část mého nadšení z Německa studentům a namotivovat je, aby opravdu do Německa vyjeli.

Co ti dal pobyt v Německu?

Pobyt v Německu mně pomohl rozeznat, jakým směrem se chci pracovně vydat. Po roce stráveném v Heidelbergu jsem změnila vysokou školu, začala jsem studovat bakalářský obor na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, obor Česko-německá studia, kde jsem byla velmi spokojená. Za tuto změnu jsem nesmírně vděčná a bez pobytu v Heidelbergu by se nikdy neuskutečnila.